Bir koku var böyle uzun uzun çektiğimde, son noktasına geldiğim de sen nasıl bir şeysin dediğim..Ihlamur ağacının çiçek kokusu gibi..Eski mutfalara özgü,  mutfak küfü gibi …

Böyle betimleyince yetersiz kalıyor biliyorum..Ama ben gibi görsel hafızanız iyi ise kokularla hatıraları rafa kaldırmanız olası..Üstelik yıllar da geçse aklımdan çıkmıyor.Parfüm deodorant değil .Genelde bulunduğum ortamın hatırası..Yazmayalı çok olmadı ama aklıma ufak ufak not aldığım ve sana yazmak istediğim her şey  tüy olup uçtu şu an.Bahsetmek istediğim bir dolu zırvalık vardı üstelik..

Ömrüm oldukça buraya dökücem içimdekileri ama sen dinler misin bilmem.Hiç bilmek istemem hatta düşünmem..

İnsanlar için temenni de bulun deseler herkes için isteyeceğim tek bir şey var “huzur”.Huzurlu bir hayat ,huzurlu bir uyku ve en nihayetinde huzurlu bir son ..Bunu senin için de diliyorum sevgili Niko.

İçinde hep o enerjinin olduğunu bilsem de .Tek ihtiyacımız biraz huzur..Bunu hiç unutma olur mu ..? Kafan çok karışsa da ,yorgunluktan mahvolsan da…Hatta deliler gibi mutlu olduğunda da unutma ..Belki herkesin huzurla bağ kurduğu yollar vardır..He dersen ki benim yolum başka yokuşlarım başka ona da kabulüm:) Biliyorum çünkü ..

İşte böyle Nikocum. Şeker portakalından bir kesit var sürekli mırıl mırıl konuşan bana benzettiğim.He ben bir Zeze değilim belki ama muhteşem bence.

“Daha anlatsana,”dedim.
“Hoşuna mı gitti?”
“Hem de çok.Seninle sekiz yüz elli iki bin kilometre boyunca hiç durmadan laflamak isterdim.”
“Benzinimiz yeter mi ki?”
“Yalancıktan doldurursak yeter.”

Yıllar geçince dönüp bakar mısın bilmem..Bazı zamanlarda aklıma gelen bu minik minik notlar iyi hissettiriyor.Kaldı ki ben de çoğu şeyi bu sebeple yazıyorum buraya..Sık sık dönüp bakıyorum yazılanlara.Fikirler değişse de hisler baki çünkü. .His yoksa hepsi fani..Ne demiş cem abimiz ; ” Bir istiridyenin kıymetli incisini,sakladığı gibi saklarım seni..Bir bahar dalının narin tomurcuklarını sakındığı gibi korurum seni.. Çok derin derin derin derin.. yazarken içimden bağıra bağıra da söyledim 🙂

 

Bir yerlerde  iç sesim yankılandı …

İLGİLİ YAZILAR