Cümlelerimi toparlayamayıp 3. ya da 4 .kez silişim bu metinleri..Şimdi sana 30 yaş kırılımı diye bir şey var ondan bahsedeceğim.. Ve Evet kesinlikle var.. Neyi neden yaptığını bilmeden , dayatılan herşeyin üstüne sünger çekip bundan sonra böyle olmayacak dediğim bir yıl bu yıl..Ve bundan sonra ki yıllar..Hani demiştim ya dilimdeki kelimeler bu kış donmazsa bi daha ki yıl uçmayı öğrenecekler..Bundan sonra  öyle..kendime bakış açım tamamen değişti..Başka şehirler beklentisinin altında da içimi ısıtan dolu his var..Bunu keşfetmem de iyi hissettirdi..Artık mış gibi yaşamak yok benim için..ne demiş Özlem Tekin 🙂 Kuralını koy kendine oyna..

Para bir hiç..İçinde medeniyet barındırmıyorsa para ile yapılan herşey felaket…Elzem de değil ayrıca..4 sene okulunu okumuş birisi olarak üstüne de en kıymetli hocalarından aldığım derslerle şunu söylemeliyim ki; bizi sınırlara boğan her ne ise kıymeti yok aslında hayatımızda… Çalışma saatleri,oturduğun dört duvar,arabanın markası.her ne ise..Hayır böyle olmayacak artık dediğim ne varsa bu çemberin içinde..

Son derece kolay aslında kalp çarpıntısı..Ansızın gelen birinin verdiği mutluluk..Yıllardır benimle olması,.Aslında herşeyini biliyor olmam,..Herşeyimi biliyor olması..gitmesinin verdiği hisleri bana ne ile satın alabilirsiniz? Uzun zamandır ilk kez bir nesneye bu kadar uzun süre baktım..ilk kez bir şeyin kokusunu hafızama kazıdım..bizi mutlu eden tüm bunlar..Kendini birden arabesk,rap,metal dinlerken bulmak.Sevmediğin ağzına bile almayacağın yemekleri ballandıra ballandıra anlatırken onunla mutlu olmak, saçmalarken ( ve genelde saçmalar) kikir kikir dinlemek..modu yokken dünyadaki kimsenin modu yok sanmasının komikliği..Giderken attığı o şarkıyı o sabah açıp zırıl zırıl ağlamak..Sonra da yasaklanmış gibi bir daha hiç açamamak..Hepsi bu ..Tüm bunların hepsi mutluluk..Biraz su,biraz hava.böyle minimal bir mekanizma..Hasılı yol yakınken ilkem “Basit bile yaşama .sadece yaşa..” oldu..

Bir benzin istasyonunun köşesinde  hep bekleniliyorum sanmak kadar hüzünlü de olsa bazen ,”Mevzu sevmek olmadı hiçbir zaman; konu sevilmemekti hep, sevilenlerce.”

N.M TİLBE 🙂

 

İLGİLİ YAZILAR